Etusivu
Tietoa Penasta
PenaPedia
Pena Palsta
Kuvakalleria
Savukehinnasto
Linkkejä
Materiaalia
Vanhat tiedotteet

Ajoneuvotietokanta (BETA)
Osoitetietokanta (BETA)

Yritystietokanta (BETA)

Vanhat uutiset

Sähkönsiirron tariffilaskuri

Lääketietokanta (FIMEA)

UUTTA! Kotinäyttöbeta

Testikartasto (JavaScript)

Kappale Kauneinta Suomea
Metsäkaatopaikkoja
--> Adolf <--
LOTTO-numerot

PenaNetworksin museo
PenaNetworksin kirjasto

Suosittelemme Ääliömäiset sivustot

Pulautteet

<Žuravljov> Haistelen pensaa ja kusisia akkojen sukkahousuja
<Aleksei Žuravljov> He eivät päästä autoja eivätkä ihmisiä läpi Suomeen. Jostain syystä he sanovat, että autolla ei pääse, mutta tankeista he eivät puhu mitään. Ehkä he valmistautuvat siihen.
<gu8ew9rjhgoiuersjngm> 0xE62A406e249a6F44F2fd41E2E6e722E31b39Bb24
<Sergei> Neekerit imee mua ja nussii mua
<Sergei Lavrov> Washingtonin massiivinen kampanja Ukrainan tukemiseksi asein merkitsee sotaa Venäjää vastaan. Yhdysvallat on pitkään valmistanut Kiovaa juuri tätä tarkoitusta varten. He lähettävät aseita, ammuksia, tiedustelutietoja ja satelliittitietoja. He käyvät sotaa meitä vastaan.

Nimesi:

Lausahdus:

105 käyttäjää paikalla
Viranomaisia paikalla:

Muista katsoa myös paikallaolijat!

Herra_Snellman

PenaSäätiöiden osoitetietokanta

Karttapalvelimen tila: Päällä: 8257 pts/1 00:21:27 java

Sorvarinrinnantie 52, Kauhajoki

Osoitteessa Sorvarinrinnantie 52 sijaitsee seuraavat rakennukset ja kiinteistöt:

RakennustunnusKiinteistötunnusRakennuksen käyttötarkoitusKoordinaatit
103085408R 23240200030155 Asuin- tai toimitilarakennus 6938886 257480
103085409S 23240200030155 Tuotanto- tai muu rakennus 6938908 257472
103763313M 23240200030155 Tuotanto- tai muu rakennus 6938904 257524

Yleistietoa alueesta 61860 Harja

Asukasrakenne

Asukkailla tarkoitetaan alueella vakinaisesti asuvaa väestöä. Ne henkilöt, joilla väestötietojärjestelmän mukaan oli kotipaikka Suomessa vuoden lopussa (31. joulukuuta), kuuluvat asukkaisiin kansalaisuudesta riippumatta. Asukkaiden sijainti määräytyy asuinrakennusten koordinaattien perusteella.
Laitoksissa asuvat henkilöt saavat sijaintitiedot laitoksen koordinaattien mukaan, mikäli ne ovat tiedossa. Pois sen sijaan jäävät koordinaatiton laitosväestö, ulkomailla tilapäisesti asuvat Suomen kansalaiset ja henkilöt, joiden sijaintitietoa kunnassa ei tiedetä. Koordinaatittoman väestön osuus vuositasolla on noin prosentti koko väestöstä.

Väestö202320222021202020192018201720162015
Miehiä:100100104100109113110120118
Naisia:9693100101106115111109108
Keski-ikä:444544454442424241
Koulutustaso

Tiedot koskevat 18 vuotta täyttänyttä väestöä. Kultakin henkilöltä on otettu huomioon vain yksi koulutus, joka on koulutusasteen mukaan korkein tai saman asteisista tutkinnoista viimeisin suoritettu tutkinto. Silloin, kun henkilö on suorittanut ylioppilastutkinnon ja toisen asteen ammatillisen tutkinnon, määräytyy koulutus toisen asteen ammatillisen tutkinnon mukaan.

Koulutus202320222021202020192018201720162015
Peruskoulun suorittaneet323237384447534847
Ylioppilastutkinnon suorittaneet533333121
Ammatillisen tutkinnon suorittaneet939599939494949389
Alemman korkeakoulututkinnon suorittaneet212120202324212019
Ylemmän korkeakoulututkinnon suorittaneet444446554
Koulutetut yhteensä:123123126120124127121120113
Tulotaso

Tiedot koskevat 18 vuotta täyttänyttä väestöä. Tulotiedot perustuvat käytettävissä oleviin rahatuloihin. Käytettävissä olevat rahatulot lasketaan vähentämällä bruttorahatuloista maksetut tulonsiirrot:
+ palkkatulot
+ yrittäjätulot
+ omaisuustulot (ilman asuntotuloa)
+ saadut tulonsiirrot (ilman asuntotuloa)
(= bruttorahatulot)
– maksetut tulonsiirrot
= käytettävissä olevat rahatulot.

Maksetut tulonsiirrot muodostuvat lähinnä välittömistä veroista ja sosiaaliturvamaksusta. Lisäksi maksettuihin tulonsiirtoihin luetaan pakolliset eläke- ja työttömyysvakuutusmaksut sekä maksetut elatusavut. Maksettuihin veroihin ei ole laskettu kirkollisveroa, vapaaehtoisia yksilöllisiä vakuutusmaksuja eikä välillisiä veroja. Euromääräiset tiedot on esitetty tilastovuoden rahanarvossa.

Tulolaji202320222021202020192018201720162015
Asukkaiden keskitulot246472381923111224572211321729216822315321293
Asukkaiden mediaanitulot229582259621768215382205021590216472284821465
Alimpaan tuloluokkaan kuuluvat asukkaat292930293242322928
Keskimmäiseen tuloluokkaan kuuluvat asukkaat10499115122121108118111109
Ylimpään tuloluokkaan kuuluvat asukkaat222718172124242823
Asukkaiden ostovoimakertymä382030436919603767047377283138477353780858377258538896423406825
Talouksien koko ja elämänvaihe

Talouden muodostavat samassa asuinhuoneistossa vakinaisesti asuvat henkilöt. Tilastollinen määritelmä taloudelle on asuntokunta. Väestötietojärjestelmän mukaan vakinaisesti laitoksissa kirjoilla olevat, asunnottomat, ulkomailla ja tietymättömissä olevat henkilöt eivät muodosta asuntokuntia. Asuntolarakennuksiksi luokitelluissa rakennuksissa asuvat henkilöt, joiden asunto ei täytä asuinhuoneiston määritelmää, eivät muodosta asuntokuntia. HUOM! Tietojen tulkinnassa on huomioitava, että eri luokat ovat osittain päällekkäisiä.

Asuminen202320222021202020192018201720162015
Taloudet yhteensä868684838687878986
Talouksien keskikoko2.32.22.42.42.52.62.52.62.6
Asumisväljyys47.447.844.844.84340.942.141.640.9
Yksinasuvien taloudet303025
Nuorten yksinasuvien taloudet784102353
Lapsettomat nuorten parien taloudet784102353
Pienten lasten taloudet632557798
Alle kouluikäisten lasten taloudet12998913131616
Kouluikäisten lasten taloudet101113111216121312
Teini-ikäisten lasten taloudet121111131311101313
Yhden vanhemman lapsitaloudet431
Aikuisten taloudet263131272724293026
Eläkeläisten taloudet373634343838353433
Omistusasunnoissa asuvat taloudet797982828586848784
Muissa asunnoissa asuvat taloudet231000211
Työllisyys
Työllisyys202320222021202020192018201720162015
Työlliset84908690979597102100
Työttömät34338121398
Työpaikat yhteensä (TP)282336302932323343
Rakennukset ja asunnot

Rakennuksia ja kesämökkejä koskevat tiedot saadaan Tilastokeskukseen pääosin Digi- ja väestötietoviraston väestötietojärjestelmästä, johon kuntien rakennusvalvontaviranomaiset ilmoittavat rakennuksia koskevat rakennusluvanvaraiset tiedot.
Tilastokeskuksen rakennuskantaan eivät sisälly kevytrakenteiset katokset ja kioskit, maataloustuotannossa yksinomaan käytettävät rakennukset eivätkä asuinrakennusten sauna- ja talousrakennukset. Rakennuskantaan eivät sisälly myöskään kesämökit, vaan ne kuuluvat kesämökkikantaan. Rakennus- ja kesämökkikannat eivät sisällä samoja rakennuksia, sillä yksittäinen rakennus luokitellaan joko rakennuskantaan tai kesämökkikantaan. Vakinaisesti asutut kesämökit sisältyvät asuntokantaan ja sitä kautta myös rakennuskantaan, mutta eivät kesämökkikantaan. Tilastossa käytetään Rakennusluokitusta 2018.

Muuttujat202320222021202020192018201720162015
Rakennukset yhteensä109109110109111116115116115
Asuinrakennukset yhteensä101100103102103108107108106
Kesämökit yhteensä779889999
Muut rakennukset yhteensä897788889
Asunnot999897989797969799
Asuntojen keskipinta-ala103.7103.5102.8102.5102.8103.6103.8103.2104.8
Pientaloasunnot989797989797969799
Kerrostaloasunnot000000000
Muut asunnot11
Näytä ajoneuvotietoja Kauhajoki

Liikennekäytössä olevia ajoneuvoja paikkakunnalla Kauhajoki

128 kpl L1 Mopo 157 kpl L1e Mopo 7 kpl L2 Mopo 15 kpl L2e Mopo 265 kpl L3 Moottoripyörä 196 kpl L3e Moottoripyörä 3 kpl L4 Moottoripyörä 5 kpl L5e Kolmipyörä 32 kpl L6e Kevyt nelipyörä 35 kpl L7e Nelipyörä 86 kpl LTR Liikennetraktori 7671 kpl M1 Henkilöauto 290 kpl M1G Henkilöauto 4 kpl M2 Linja-auto 5 kpl M3 Linja-auto 272 kpl MA Maastoajoneuvo 125 kpl MTK Moottorityökone 3041 kpl MUU Muu 1131 kpl N1 Pakettiauto 206 kpl N1G Pakettiauto 272 kpl N2 Kuorma-auto 21 kpl N2G Kuorma-auto 149 kpl N3 Kuorma-auto 4 kpl N3G Kuorma-auto 3005 kpl O1 Kevyt perävaunu 802 kpl O2 Perävaunu 1 kpl O3 Perävaunu 113 kpl O4 Perävaunu 439 kpl T Traktori 268 kpl T1 Traktori 20 kpl T2 Traktori 296 kpl T3 Traktori 2 kpl T5 Traktori
Lista asunto-osakeyhtiöistä
NimiOsoiteYritysmuotoToiminnassaOsoitteet

Sijainti kartalla

Geoserver haltuun - pikkuhiljaa?
Aineiston lähteenä toimii Maanmittauslaitoksen avoin data.
Päällä: 8257 pts/1 00:21:27 java
Mistä aineisto on peräisin? Katso lisätietoja Täältä

Uutta!Uutta! Graafinen kartta

Keskustele sijainnista

Ole hyvä ja kerro mietteesi Sorvarinrinnantie 52 sijaitsevista rakennuksista tai kiinteistöstä.
Jos kommentoit asunto-osakeyhtiötä, ilmoitathan sen komenteissa! Muukin alueeseen tai kuntaan liittyvä keskustelu on tervetullutta.
Osoitetietokanta on vasta kehitysvaiheessa, kehitystä voitte seurata osoittessa: /keskustelu/index.php?aihe=244

Nimimerkki:

First Name:

Kommentti:

AikaKommentoijaKommentti

Copyright © PenaNetworks säätiöt 2006 - 2023