Etusivu
PenaPedia
Tietoa Penasta
Valtiopäivät
Pena Palsta
Kuvakalleria
Savukehinnasto
Linkkejä
Materiaalia
Vanhat tiedotteet

Ajoneuvotietokanta (PROTO)
Osoitetietokanta (V.2 Tulossa!)

Yritystietokanta (UINUAA)

Vanhat uutiset

Sähkönsiirron tariffilaskuri

Lääketietokanta

Testikartasto (JavaScript) (LOPETETTU)

Kappale Kauneinta Suomea
Metsäkaatopaikkoja
--> Adolf <--
LOTTO-numerot

PenaNetworksin museo
PenaNetworksin kirjasto

Suosittelemme
Ääliömäiset sivustot
Artikkelien kommentit

Pulautteet

<Nimi muutettu> Haistelen akkojen pyörien penkkejä minihame päällä.
<Nimi muutettu> Mee töihin
<Evira> Sirkkojen sekoittuminen pastan tuotantoketjuun on aivan normaalia elintarviketeollisuutta eikä meillä siten ole lausuttavaa asiasta.
<Putin> Ukraina on elämän ja kuoleman kysymys Venäjälle. Heille tässä on kyse taktisten asemien parantamisesta. Mutta meille tämä on kohtalo. Tämä on elämän ja kuoleman kysymys. Se, toimiiko se ydinasedoktriini, ei ole minun tehtäväni arvioida.
<AP> Ei se köyhyys hauskaa ole, vaikka se naurattaakin.

Nimesi:

Lausahdus:

24 käyttäjää paikalla
Viranomaisia paikalla:

Muista katsoa myös paikallaolijat!

Herra_Snellman

PenaSäätiöiden osoitetietokanta

Kotosalontie 171, Siikainen

Osoitteessa Kotosalontie 171 sijaitsee seuraavat rakennukset ja kiinteistöt:

RakennustunnusKiinteistötunnusRakennuksen käyttötarkoitusKoordinaatitPäiväys
100200276Y 74740400090010 Asuin- tai toimitilarakennus 6863275 231172 13.11.2023
1002002770 74740400090010 Tuotanto- tai muu rakennus 6863274 231154 13.11.2023
1002002781 74740400090010 Tuotanto- tai muu rakennus 6863274 231156 13.11.2023
103681683D 74740400090010 Tuotanto- tai muu rakennus 6863282 231147 13.11.2023

Yleistietoa alueesta 29880 Leväsjoki-Saarineva

Asukasrakenne

Asukkailla tarkoitetaan alueella vakinaisesti asuvaa väestöä. Ne henkilöt, joilla väestötietojärjestelmän mukaan oli kotipaikka Suomessa vuoden lopussa (31. joulukuuta), kuuluvat asukkaisiin kansalaisuudesta riippumatta. Asukkaiden sijainti määräytyy asuinrakennusten koordinaattien perusteella.
Laitoksissa asuvat henkilöt saavat sijaintitiedot laitoksen koordinaattien mukaan, mikäli ne ovat tiedossa. Pois sen sijaan jäävät koordinaatiton laitosväestö, ulkomailla tilapäisesti asuvat Suomen kansalaiset ja henkilöt, joiden sijaintitietoa kunnassa ei tiedetä. Koordinaatittoman väestön osuus vuositasolla on noin prosentti koko väestöstä.

Väestö202320222021202020192018201720162015
Miehiä:9293979999102108114113
Naisia:9291979810097103111112
Keski-ikä:545452515049494647
Koulutustaso

Tiedot koskevat 18 vuotta täyttänyttä väestöä. Kultakin henkilöltä on otettu huomioon vain yksi koulutus, joka on koulutusasteen mukaan korkein tai saman asteisista tutkinnoista viimeisin suoritettu tutkinto. Silloin, kun henkilö on suorittanut ylioppilastutkinnon ja toisen asteen ammatillisen tutkinnon, määräytyy koulutus toisen asteen ammatillisen tutkinnon mukaan.

Koulutus202320222021202020192018201720162015
Peruskoulun suorittaneet576063606257686873
Ylioppilastutkinnon suorittaneet54355681010
Ammatillisen tutkinnon suorittaneet807674777675808182
Alemman korkeakoulututkinnon suorittaneet151820192016181816
Ylemmän korkeakoulututkinnon suorittaneet433347545
Koulutetut yhteensä:104101100104105104111113113
Tulotaso

Tiedot koskevat 18 vuotta täyttänyttä väestöä. Tulotiedot perustuvat käytettävissä oleviin rahatuloihin. Käytettävissä olevat rahatulot lasketaan vähentämällä bruttorahatuloista maksetut tulonsiirrot:
+ palkkatulot
+ yrittäjätulot
+ omaisuustulot (ilman asuntotuloa)
+ saadut tulonsiirrot (ilman asuntotuloa)
(= bruttorahatulot)
– maksetut tulonsiirrot
= käytettävissä olevat rahatulot.

Maksetut tulonsiirrot muodostuvat lähinnä välittömistä veroista ja sosiaaliturvamaksusta. Lisäksi maksettuihin tulonsiirtoihin luetaan pakolliset eläke- ja työttömyysvakuutusmaksut sekä maksetut elatusavut. Maksettuihin veroihin ei ole laskettu kirkollisveroa, vapaaehtoisia yksilöllisiä vakuutusmaksuja eikä välillisiä veroja. Euromääräiset tiedot on esitetty tilastovuoden rahanarvossa.

Tulolaji202320222021202020192018201720162015
Asukkaiden keskitulot214531955321583194322002518735195582051321304
Asukkaiden mediaanitulot175841592515839147271565114543149101418114238
Alimpaan tuloluokkaan kuuluvat asukkaat607168646167627272
Keskimmäiseen tuloluokkaan kuuluvat asukkaat807067777481898281
Ylimpään tuloluokkaan kuuluvat asukkaat212028262624282733
Asukkaiden ostovoimakertymä345386131481023517992324517332240463222348350089237128133962613
Talouksien koko ja elämänvaihe

Talouden muodostavat samassa asuinhuoneistossa vakinaisesti asuvat henkilöt. Tilastollinen määritelmä taloudelle on asuntokunta. Väestötietojärjestelmän mukaan vakinaisesti laitoksissa kirjoilla olevat, asunnottomat, ulkomailla ja tietymättömissä olevat henkilöt eivät muodosta asuntokuntia. Asuntolarakennuksiksi luokitelluissa rakennuksissa asuvat henkilöt, joiden asunto ei täytä asuinhuoneiston määritelmää, eivät muodosta asuntokuntia. HUOM! Tietojen tulkinnassa on huomioitava, että eri luokat ovat osittain päällekkäisiä.

Asuminen202320222021202020192018201720162015
Taloudet yhteensä9693949492939698101
Talouksien keskikoko1.922.12.12.22.12.22.32.2
Asumisväljyys52.852.450.249.447.148.144.642.543.1
Yksinasuvien taloudet424241
Nuorten yksinasuvien taloudet000111011
Lapsettomat nuorten parien taloudet000111011
Pienten lasten taloudet333124544
Alle kouluikäisten lasten taloudet667566787
Kouluikäisten lasten taloudet55756561010
Teini-ikäisten lasten taloudet55910911121010
Yhden vanhemman lapsitaloudet422
Aikuisten taloudet292829303535353638
Eläkeläisten taloudet555453514544474647
Omistusasunnoissa asuvat taloudet838384838281838690
Muissa asunnoissa asuvat taloudet131112223
Työllisyys
Työllisyys202320222021202020192018201720162015
Työlliset626367646371717480
Työttömät11119151714151814
Työpaikat yhteensä (TP)232429322529303231
Rakennukset ja asunnot

Rakennuksia ja kesämökkejä koskevat tiedot saadaan Tilastokeskukseen pääosin Digi- ja väestötietoviraston väestötietojärjestelmästä, johon kuntien rakennusvalvontaviranomaiset ilmoittavat rakennuksia koskevat rakennusluvanvaraiset tiedot.
Tilastokeskuksen rakennuskantaan eivät sisälly kevytrakenteiset katokset ja kioskit, maataloustuotannossa yksinomaan käytettävät rakennukset eivätkä asuinrakennusten sauna- ja talousrakennukset. Rakennuskantaan eivät sisälly myöskään kesämökit, vaan ne kuuluvat kesämökkikantaan. Rakennus- ja kesämökkikannat eivät sisällä samoja rakennuksia, sillä yksittäinen rakennus luokitellaan joko rakennuskantaan tai kesämökkikantaan. Vakinaisesti asutut kesämökit sisältyvät asuntokantaan ja sitä kautta myös rakennuskantaan, mutta eivät kesämökkikantaan. Tilastossa käytetään Rakennusluokitusta 2018.

Muuttujat202320222021202020192018201720162015
Rakennukset yhteensä174175157154152154154153154
Asuinrakennukset yhteensä134134120118117119119118118
Kesämökit yhteensä392393404401398397405407409
Muut rakennukset yhteensä404137363535353536
Asunnot123122109114116118119121127
Asuntojen keskipinta-ala94.595.298.295.19593.592.191.489.9
Pientaloasunnot115114109114116118119121127
Kerrostaloasunnot000000000
Muut asunnot88
Lista asunto-osakeyhtiöistä

Sijainti kartalla (kesken !!)

Geoserver haltuun - pikkuhiljaa?

Askel pohjoiseen <<< Askel länteen Lähennä + Loitonna -Askel itään >>>
Askel etelään
Askeleen suuruus = (0.2 * Offset), Zoom step = +/- 30 % Offsetistä,
(offset * 2) = pituus/leveyspiirin karttaikkunan koko. Oletuskeskipisteenä viimeisen rakennuksen koordinaatit.
230997,6863132,231297,6863432 offset = 150 ii = 6863282, pp = 231147

Keskustele sijainnista

Ole hyvä ja kerro mietteesi Kotosalontie 171 sijaitsevista rakennuksista tai kiinteistöstä.
Jos kommentoit asunto-osakeyhtiötä, ilmoitathan sen komenteissa! Muukin alueeseen tai kuntaan liittyvä keskustelu on tervetullutta.
Osoitetietokanta on vasta kehitysvaiheessa, kehitystä voitte seurata osoittessa: /keskustelu/index.php?aihe=244

Nimimerkki:

First Name:

Kommentti:

AikaKommentoijaKommentti

Copyright © PenaNetworks säätiöt 2006 - 2024