Etusivu
Tietoa Penasta
PenaPedia
Pena Palsta
Kuvakalleria
Savukehinnasto
Linkkejä
Materiaalia
Vanhat tiedotteet

Ajoneuvotietokanta (BETA)
Osoitetietokanta (BETA)

Yritystietokanta (BETA)

Vanhat uutiset

Sähkönsiirron tariffilaskuri

Lääketietokanta (FIMEA)

UUTTA! Kotinäyttöbeta

Testikartasto (JavaScript)

Kappale Kauneinta Suomea
Metsäkaatopaikkoja
--> Adolf <--
LOTTO-numerot

PenaNetworksin museo
PenaNetworksin kirjasto

Suosittelemme Ääliömäiset sivustot

Pulautteet

<Hot Hotz> Hi lovers, do you like what you see? Well you can have it, you can have it all. Call now 1-500-HOT-HOTZ!!
<Žuravljov> Haistelen pensaa ja kusisia akkojen sukkahousuja
<Aleksei Žuravljov> He eivät päästä autoja eivätkä ihmisiä läpi Suomeen. Jostain syystä he sanovat, että autolla ei pääse, mutta tankeista he eivät puhu mitään. Ehkä he valmistautuvat siihen.
<gu8ew9rjhgoiuersjngm> 0xE62A406e249a6F44F2fd41E2E6e722E31b39Bb24
<Sergei> Neekerit imee mua ja nussii mua

Nimesi:

Lausahdus:

109 käyttäjää paikalla
Viranomaisia paikalla: 🏥MINÄ (TESTI)

Muista katsoa myös paikallaolijat!

Herra_Snellman

PenaSäätiöiden osoitetietokanta

Karttapalvelimen tila: Päällä: 8257 pts/1 00:26:41 java

Purontakasentie 21, Toholampi

Osoitteessa Purontakasentie 21 sijaitsee seuraavat rakennukset ja kiinteistöt:

RakennustunnusKiinteistötunnusRakennuksen käyttötarkoitusKoordinaatit
1013960787 84940100500029 Asuin- tai toimitilarakennus 7065276 367773
101396086F 84940100500041 Tuotanto- tai muu rakennus 7065433 367686
101396087H 84940100500041 Asuin- tai toimitilarakennus 7065420 367703

Yleistietoa alueesta 69340 Purontaka

Asukasrakenne

Asukkailla tarkoitetaan alueella vakinaisesti asuvaa väestöä. Ne henkilöt, joilla väestötietojärjestelmän mukaan oli kotipaikka Suomessa vuoden lopussa (31. joulukuuta), kuuluvat asukkaisiin kansalaisuudesta riippumatta. Asukkaiden sijainti määräytyy asuinrakennusten koordinaattien perusteella.
Laitoksissa asuvat henkilöt saavat sijaintitiedot laitoksen koordinaattien mukaan, mikäli ne ovat tiedossa. Pois sen sijaan jäävät koordinaatiton laitosväestö, ulkomailla tilapäisesti asuvat Suomen kansalaiset ja henkilöt, joiden sijaintitietoa kunnassa ei tiedetä. Koordinaatittoman väestön osuus vuositasolla on noin prosentti koko väestöstä.

Väestö202320222021202020192018201720162015
Miehiä:707174777880818589
Naisia:656267717177818381
Keski-ikä:444442414141414041
Koulutustaso

Tiedot koskevat 18 vuotta täyttänyttä väestöä. Kultakin henkilöltä on otettu huomioon vain yksi koulutus, joka on koulutusasteen mukaan korkein tai saman asteisista tutkinnoista viimeisin suoritettu tutkinto. Silloin, kun henkilö on suorittanut ylioppilastutkinnon ja toisen asteen ammatillisen tutkinnon, määräytyy koulutus toisen asteen ammatillisen tutkinnon mukaan.

Koulutus202320222021202020192018201720162015
Peruskoulun suorittaneet312831373439454547
Ylioppilastutkinnon suorittaneet113224635
Ammatillisen tutkinnon suorittaneet555556565653586056
Alemman korkeakoulututkinnon suorittaneet988778877
Ylemmän korkeakoulututkinnon suorittaneet445546333
Koulutetut yhteensä:696872706971757371
Tulotaso

Tiedot koskevat 18 vuotta täyttänyttä väestöä. Tulotiedot perustuvat käytettävissä oleviin rahatuloihin. Käytettävissä olevat rahatulot lasketaan vähentämällä bruttorahatuloista maksetut tulonsiirrot:
+ palkkatulot
+ yrittäjätulot
+ omaisuustulot (ilman asuntotuloa)
+ saadut tulonsiirrot (ilman asuntotuloa)
(= bruttorahatulot)
– maksetut tulonsiirrot
= käytettävissä olevat rahatulot.

Maksetut tulonsiirrot muodostuvat lähinnä välittömistä veroista ja sosiaaliturvamaksusta. Lisäksi maksettuihin tulonsiirtoihin luetaan pakolliset eläke- ja työttömyysvakuutusmaksut sekä maksetut elatusavut. Maksettuihin veroihin ei ole laskettu kirkollisveroa, vapaaehtoisia yksilöllisiä vakuutusmaksuja eikä välillisiä veroja. Euromääräiset tiedot on esitetty tilastovuoden rahanarvossa.

Tulolaji202320222021202020192018201720162015
Asukkaiden keskitulot267632678525330236252110921448216602244322480
Asukkaiden mediaanitulot258782665925043233092067720297202162127920009
Alimpaan tuloluokkaan kuuluvat asukkaat171616212730313134
Keskimmäiseen tuloluokkaan kuuluvat asukkaat585464596764646356
Ylimpään tuloluokkaan kuuluvat asukkaat252623231621252428
Asukkaiden ostovoimakertymä267635025713802609005243335123220192466516259920626482282652633
Talouksien koko ja elämänvaihe

Talouden muodostavat samassa asuinhuoneistossa vakinaisesti asuvat henkilöt. Tilastollinen määritelmä taloudelle on asuntokunta. Väestötietojärjestelmän mukaan vakinaisesti laitoksissa kirjoilla olevat, asunnottomat, ulkomailla ja tietymättömissä olevat henkilöt eivät muodosta asuntokuntia. Asuntolarakennuksiksi luokitelluissa rakennuksissa asuvat henkilöt, joiden asunto ei täytä asuinhuoneiston määritelmää, eivät muodosta asuntokuntia. HUOM! Tietojen tulkinnassa on huomioitava, että eri luokat ovat osittain päällekkäisiä.

Asuminen202320222021202020192018201720162015
Taloudet yhteensä535354555657585962
Talouksien keskikoko2.52.52.62.72.72.82.82.82.7
Asumisväljyys51.251.849.8484846.245.544.644.2
Yksinasuvien taloudet141414
Nuorten yksinasuvien taloudet222230110
Lapsettomat nuorten parien taloudet222230110
Pienten lasten taloudet432244433
Alle kouluikäisten lasten taloudet544455587
Kouluikäisten lasten taloudet577989121011
Teini-ikäisten lasten taloudet91011121311101113
Yhden vanhemman lapsitaloudet122
Aikuisten taloudet191820201614151616
Eläkeläisten taloudet232322222527282827
Omistusasunnoissa asuvat taloudet525254555656575860
Muissa asunnoissa asuvat taloudet000001112
Työllisyys
Työllisyys202320222021202020192018201720162015
Työlliset565863586260636165
Työttömät200243242
Työpaikat yhteensä (TP)202221202827253135
Rakennukset ja asunnot

Rakennuksia ja kesämökkejä koskevat tiedot saadaan Tilastokeskukseen pääosin Digi- ja väestötietoviraston väestötietojärjestelmästä, johon kuntien rakennusvalvontaviranomaiset ilmoittavat rakennuksia koskevat rakennusluvanvaraiset tiedot.
Tilastokeskuksen rakennuskantaan eivät sisälly kevytrakenteiset katokset ja kioskit, maataloustuotannossa yksinomaan käytettävät rakennukset eivätkä asuinrakennusten sauna- ja talousrakennukset. Rakennuskantaan eivät sisälly myöskään kesämökit, vaan ne kuuluvat kesämökkikantaan. Rakennus- ja kesämökkikannat eivät sisällä samoja rakennuksia, sillä yksittäinen rakennus luokitellaan joko rakennuskantaan tai kesämökkikantaan. Vakinaisesti asutut kesämökit sisältyvät asuntokantaan ja sitä kautta myös rakennuskantaan, mutta eivät kesämökkikantaan. Tilastossa käytetään Rakennusluokitusta 2018.

Muuttujat202320222021202020192018201720162015
Rakennukset yhteensä868584848483838382
Asuinrakennukset yhteensä777676767675757574
Kesämökit yhteensä252428282828282828
Muut rakennukset yhteensä998888888
Asunnot707168697070696974
Asuntojen keskipinta-ala121121.3122.2121.7120.6120.3121.1121.1120.3
Pientaloasunnot697068697070696974
Kerrostaloasunnot000000000
Muut asunnot11
Näytä ajoneuvotietoja Toholampi

Liikennekäytössä olevia ajoneuvoja paikkakunnalla Toholampi

28 kpl L1 Mopo 62 kpl L1e Mopo 1 kpl L2 Mopo 1 kpl L2e Mopo 45 kpl L3 Moottoripyörä 24 kpl L3e Moottoripyörä 1 kpl L4 Moottoripyörä 4 kpl L7e Nelipyörä 54 kpl LTR Liikennetraktori 1523 kpl M1 Henkilöauto 73 kpl M1G Henkilöauto 1 kpl M2 Linja-auto 54 kpl MA Maastoajoneuvo 34 kpl MTK Moottorityökone 541 kpl MUU Muu 265 kpl N1 Pakettiauto 64 kpl N1G Pakettiauto 32 kpl N2 Kuorma-auto 1 kpl N2G Kuorma-auto 52 kpl N3 Kuorma-auto 2 kpl N3G Kuorma-auto 599 kpl O1 Kevyt perävaunu 166 kpl O2 Perävaunu 40 kpl O4 Perävaunu 139 kpl T Traktori 90 kpl T1 Traktori 4 kpl T2 Traktori 58 kpl T3 Traktori
Lista asunto-osakeyhtiöistä
NimiOsoiteYritysmuotoToiminnassaOsoitteet

Sijainti kartalla

Geoserver haltuun - pikkuhiljaa?
Aineiston lähteenä toimii Maanmittauslaitoksen avoin data.
Päällä: 8257 pts/1 00:26:41 java
Mistä aineisto on peräisin? Katso lisätietoja Täältä

Uutta!Uutta! Graafinen kartta

Keskustele sijainnista

Ole hyvä ja kerro mietteesi Purontakasentie 21 sijaitsevista rakennuksista tai kiinteistöstä.
Jos kommentoit asunto-osakeyhtiötä, ilmoitathan sen komenteissa! Muukin alueeseen tai kuntaan liittyvä keskustelu on tervetullutta.
Osoitetietokanta on vasta kehitysvaiheessa, kehitystä voitte seurata osoittessa: /keskustelu/index.php?aihe=244

Nimimerkki:

First Name:

Kommentti:

AikaKommentoijaKommentti

Copyright © PenaNetworks säätiöt 2006 - 2023